Геноцид та депортація чеченсько-інгушського народу 1944 року

77

Депортація чеченсько-інгушського народу відбулася в 1944 році за рішенням радянського уряду СРСР під час Другої світової війни. Ця масштабна операція призвела до висилки сотень тисяч чеченців і інгушів з їхніх рідних місць проживання у різні регіони СРСР, зокрема до Казахстану, Сибіру, Центральної Азії та інших місць.

Ця депортація відбулася з фактичною метою придушення будь-якої опозиції, а також спроба зруйнування національної самосвідомості та здатності чеченців і інгушів до організованого опору.

Депортація призвела до страждань, голоду та смерті тисяч людей. Вона залишила величезний слід у колективній пам’яті народу і стала символом трагедії і відданості чеченсько-інгушського народу своїй ідентичності та боротьбі за вільну та незалежну державу.

Ми пам’ятаємо і знаємо, що траплялося в ті часи не лише з чеченсько-інгушським народом, але й іншими народами, які пройшли подібні депортації, геноцид народу та масове винищення мусульман у всьому світі. Ми не забуваємо про це, і вшановуємо всіх хто постраждав в ці трагічні дні та просимо про прощення гріхів і високого ступеня в Раю для наших братів і сестер. А також просимо захисту та збереження від подібних ситуацій і подій у майбутньому, щоб такі трагедії ніколи не повторилися.